غلبه بر اختلال اضطراب اجتماعی

غلبه بر اختلال اضطراب اجتماعی

668
0
اشتراک‌گذاری
اضطراب اجتماعی
اضطراب اجتماعی

من با وجود اینکه دنبال ترفیع رتبه و افزایش مسئولیت تو شغل جدیدم هستم اما میترسم…! به دلیل اینکه این خواسته من مستلزم تعامل متعدد با کارفرما ها وحتی سخنرانی های عمومی هست .
من وقتی در کنار افراد جدید قرار میگیرم عصبی میشم و یه جورایی نگرانم که یه کاری انجام بدم و ناشیانه باشه و اونا منو مسخره بکنن!
از وقتی شغل جدید رو بهم پیشنهاد کردن این فکر ها برام مشکل ساز شده ….
حتی وقتی مجبورم با دیگران حرف بزنم دهنم خشک میشه ضربان قلبم میره بالا عرق میکنم …. چوم فک میکنم دارم به صورت کاملا احمقانه حرف میزنم !”

این نشانه ها مربوط به اختلال اضطراب اجتماعی میباشد که بیشتر زنان گرفتار خود میکند تا مردان.
این دسته از افراد می توانند از خدمات درمانی از جمله روان درمانی و دارو درمانی بهره گیرند تا از آثار سوء اضطراب اجتماعی بر زندگی خود پیشگیری کنند. اگر شما هم یکی از افرادی هستید که در موقعیت های اجتماعی مضطرب می شوید موارد زیر را حتما به خاطر داشته باشید:

یکی از راه های مبارزه با آن چیزی که شما را می ترساند این است که با آن مواجه شوید. معمولا وقتی فردی از چیزی اضطراب دارد سعی می کند از آن دوری کند که این موضوع، مشکل را شدیدتر می کند. اجتناب از آن چیزی که شما را ناراحت می کند فایده ای ندارد. به جای آنکه از آن فرار کنید بهتر است با آن روبه رو شوید.

بهتر است فهرستی از موقعیت هایی که شما را می ترساند تهیه و سعی کنید به تدریج از فعالیت های آسان به فعالیت های سخت تر برسید و تلاش کنید که هرکدام از این موقعیت ها را چندین بار تکرار کنید که اضطراب تان کاهش یابد.

بیشتر افراد در موقعیت های خاص مثل مصاحبه برای استخدام یا صحبت در جمع دچار تنش و اضطراب می شوند. اما اضطراب اجتماعی چیزی فراتر از خجالت یا استرس موقعیتی است… ویدیوی زیر را حتما ببینید

 فیلم زیر تحقیقی جالب در مورد اضطراب اجتماعی ست

X social anxietyX غلبه بر اختلال اضطراب اجتماعیX اضطراب اجتماعیX مهرداد نامدارX تست روانشناسیX آزمون آنلاین روانشناسیX وب سایت رسمی مهرداد نامدار:مشاوره آنلاین+مشاورهX مشاوره آنلاین روانشناسی

بدون نظر

ارسال یک نظر


9 + دو =